Naše motto

„Musíme mít neustále na paměti, že nic na světě není stále stejné. Vše je v neustálém pohybu, – my, naše okolí, naše vztahy, naše zdraví, naše myšlení, naše výrobky, naše práce, vše se mění. Věci se buď zhoršují, nebo zlepšují. Neexistuje nic mezi tím. Stagnace znamená zhoršování. Každý okamžik nevyužitý pro zlepšení pracuje proti nám. Pracujme tedy na tom, aby se věci zlepšovaly.“

Ing. Lubomír Zelinger

prohlédněte si náš příběh Politika kvality
Pozadí

Historie společnosti

 • 1990

  Založení společnosti

  Firma Zelinger plast byla založena 1.5.1990. Po pořízení jednoho vstřikovacího stroje byly jediným produktem plastové dveřní kliky. Ve firmě zpočátku pomáhali všichni členové rodiny včetně babiček a dědečků. Poté se sortiment produktů rozrostl i o bytové doplňky a sanitární zboží.

 • 1993

  Přestěhování do nové haly ve Zlíně - Malenovicích

  Jak firma rostla, bylo potřeba nových výrobních prostorů. Přibývaly nejenom zkušenosti v oboru, ale také noví zákazníci, například Ikea, Kores, Düwi.

 • 2015

  Rozšíření výroby o výrobní závod v Otrokovicích

  V roce 2015 se výroba natolik rozrostla že bylo potřeba rozjet externí pracoviště o rozloze 1500 metrů čtverečních, kde bylo pořízeno 8 nových lisů. Spustila se poloautomatická výroba.

 • 2015

  Rozšíření skladovacích prostorů o externí sklad v Malenovicích

  Ve stejném roce byl otevřen externí skladovací prostor o rozloze 920 metrů čtverečních s kapacitou 1800 paletových míst. Proběhla také implementace naskladňování a vyskladňování pomocí čárových kódů.

 • 2017

  Přestěhování společnosti do nový prostor v Tečovicích

  V roce 2017 se začala psát nová kapitola firmy Zelinger Plast. Bylo postaven zcela nový výrobní areál o rozloze 8500 metrů čtverečních. Podnik disponuje nejmodernější technikou jako například centrální distribuce materiálu nebo pohyblivé skladové regály. Proběhla implementace výrobního softwaru pro výrobu, logistiku a plánování. Rozjela se bezodpadová a lean výroba. V tomto roce už firma Zelinger disponuje 40 lisy a 4 kompletačními stroji. Proběhlo rozšíření portfolia strategických zákazníků mezi které patří např. Shimano, Honeywell, ITW, Schott a mnoho dalších.

 • 2018

  Nová moderní hala

  Ve výrobní hale máme zavedený lean proces. Díky němu jsme maximálně efektivní a můžeme garantovat sériovou výrobu přesných výlisků, a to v nejkratším možném čase. Dbáme rovněž na udržitelnost, proto byly nové prostory vybaveny moderními technologiemi s cílem minimalizovat dopady naší výroby na životní prostředí - nejmodernější systém sušení a distribuce materiálu, led osvětlení, vlastní čistička odpadních vod, atd.

 • 2022

  V roce 2022 jsme investovali do instalace tří sil pro skladování granulátu. Tato investice má vliv na efektivní využití prostoru pro skladování a odbourání nadbytečných obalových materiálů. Byly pořízeny první elektrické vstřikolisy Fanuc.

Celý příběh a rozhovor s panem Zelingerem

Výrobky firmy Zelinger najdete snad v každé domácnosti a takřka po celém světě. Patří k největším dodavatelům nábytkářského gigantu IKEA, vyrábí i pro společnosti Honeywell nebo Shimano. Celkem se v areálu bývalé sodovkárny v Tečovicích vyrábí skoro miliarda plastových dílů ročně.....

Celý příběh